Jest to archiwalna wersja strony. Aktualna strona znajduje się pod tym adresem.

Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Projekt pn. „Instalacja systemów energii odnawialnej dla gospodarstw z terenu miasta Dębica i gminy Ropczyce” z dofinansowaniem w wysokości 10 000 000 złotych

  Projekt pn. „Instalacja systemów energii odnawialnej dla gospodarstw z terenu miasta Dębica i gminy Ropczyce” z dofinansowaniem w wysokości 10 000 000 złotych

  Środa, 20 Wrzesień 2017

  Informujemy, że projekt pn. „Instalacja systemów energii odnawialnej dla gospodarstw z terenu miasta Dębica i gminy Ropczyce” otrzymał dofinansowanie z Unii Europejskiej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020, w wysokości 10 000 000 zł.

  Czytaj więcej
 • Powrót „piątki” na starą trasę.

  Powrót „piątki” na starą trasę.

  Środa, 26 Lipiec 2017

  W związku z oddaniem do użytkowania przebudowanego skrzyżowania łączącego ulice Głowackiego, Konarskiego i Staszica od dnia 1 sierpnia br. autobus linii komunikacji miejskiej nr 5 relacji Dębica Zajezdnia MKS – Chotowa kursował będzie, jak dawniej, na odcinku od dworca PKP do ulicy 1 Maja ulicą Głowackiego i ulicą Staszica.Z tym dniem nie będzie już przewozów pasażerskich ulicami Piaski i Kraszewskiego, bowiem kursująca w dni nauki szkolnej „szesnastka” relacji Dębica Zajezdnia MKS – Borowa, od 1 września br. pojedzie również od Dworca PKP śladem „piątki”.

  Czytaj więcej
 • Mieszkanie Plus: w Dębicy powstanie 206 mieszkań na wynajem

  Mieszkanie Plus: w Dębicy powstanie 206 mieszkań na wynajem

  Poniedziałek, 17 Lipiec 2017

  Nowoczesne mieszkania powstaną na blisko 1,5 hektarowych działkach wskazanych przez miasto. Ich budowę sfinansuje fundusz zarządzany przez BGK Nieruchomości S.A. w ramach pilotażu programu Mieszkanie Plus. 17 lipca spółka podpisała warunkową umowę inwestycyjną z władzami miasta.

  Czytaj więcej
 • Program Mieszkanie Plus w Dębicy

  Program Mieszkanie Plus w Dębicy

  Wtorek, 20 Czerwiec 2017

  Przy ul. Ratuszowej rozpoczęły się przygotowania terenu pod inwestycję w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Podczas ostatniej sesji radni rady Miejskiej w Dębicy wyrazili zgodę na przystąpienie Dębicy do programu Mieszkanie Plus.

  Czytaj więcej
 • Rozpoczęła się przebudowa Miejskiego Przedszkola nr 8 w Dębicy

  Rozpoczęła się przebudowa Miejskiego Przedszkola nr 8 w Dębicy

  Wtorek, 06 Czerwiec 2017

  Symbolicznym wbiciem łopat w czwartek 1 czerwca przy Miejskim Przedszkolu nr 8 zainaugurowano rozpoczęcie przebudowy i rozbudowy działającego od blisko 40 lat przedszkola przy ul. Szkolnej w Dębicy.

  Czytaj więcej
 • Dom Kultury „Mors” będzie w końcu wyremontowany

  Dom Kultury „Mors” będzie w końcu wyremontowany

  Poniedziałek, 05 Czerwiec 2017

  Za blisko 9 milionów złotych zostanie przeprowadzony remont Domu Kultury Mors w Dębicy. Umowa w tej sprawie dotycząca dofinansowania inwestycji z budżetu Województwa Podkarpackiego w kwocie 6 milionów złotych właśnie została podpisana. 31 maja w tym temacie w Urzędzie Miejskim w Dębicy z udziałem burmistrza Mariusza Szewczyka, radnego Województwa Podkarpackiego Stefana Bieszczada, dyrektora MOK Jana Borka i pracowników wydziałów zajmujących się przygotowaniem wniosku odbyła się konferencja prasowa.

  Czytaj więcej