Jest to archiwalna wersja strony. Aktualna strona znajduje się pod tym adresem.

Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Strefa ekonomiczna

Euro-park mielec

Podstrefa Dębica w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Euro-Park Mielec

W rankingach atrakcyjności inwestycyjnej miast polskich Dębica znajduje się w gronie najwyżej lokowanych w swej kategorii. Usługi okołobiznesowe świadczą firmy consultingowe, oddziały i filie różnych banków, biura projektowe, firmy ubezpieczeniowe oraz kancelarie prawne.

Dębica ze względu na doskonałe usytuowanie na szlaku komunikacyjnym łączącym zachodnią i wschodnią granicę kraju (międzynarodowa droga E-40, a w przyszłości autostrada A4, a także magistrala kolejowa Wrocław-Kraków-Medyka), oraz bezpośrednia bliskość lotnisk w Rzeszowie i Mielcu - zapewnia przyszłym inwestorom dogodne i pewne warunki połączeń i transportu. Jednocześnie dynamiczna rozbudowa sieci dróg miejskich umożliwia pełne wykorzystanie powyższych atutów. 

Ponadto tereny zakupione przez miasto od Agencji Mienia Wojskowego, jak również tereny i budynki po byłej jednostce wojskowej, ze względu na usytuowanie jak i istniejącą infrastrukturę stanowią atrakcyjną ofertę inwestycyjną dla firm. Inwestorzy mogą liczyć na skrócenie do minimum formalności administracyjnych – tzw. „szybką ścieżkę” obsługi inwestorów. Oprócz tego każde zapytanie inwestora spotyka się z szybką i dostosowaną do konkretnych wymagań ofertą, przedstawioną przez Biuro Współpracy z Przedsiębiorcą UM w Dębicy, zajmującą się obsługą firm i inwestorów.
Atrakcyjność i celowość inwestowania na terenie Dębicy opiera się na następujących podstawach :
• młoda i bardzo dobrze wykształcona kadra
• zaplecze techniczne, kadrowe w istniejących na terenie miasta zakładach

Na terenie Obszaru Przemysłowego Dębica Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec zezwolenie Agencji Rozwoju Przemysłu S.A w Warszawie na prowadzenie działalności gospodarczej uzyskała:
• Firma Oponiarska „Dębica” S.A.


Firma Oponiarska „Dębica” S.A. otrzymała 28 lutego 2008 roku zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w mieleckiej strefie. Spółka dostała tym samym zielone światło na rozpoczęcie w Dębicy inwestycji, która pozwoli na produkcję nowoczesnych opon wyższych klas. Projekt ma być realizowany w ciągu najbliższych czterech lat i ma kosztować 298 mln zł. W ramach inwestycji Firma Oponiarska „Dębica” S.A. planuje rozbudowę i modernizację istniejących nieruchomości, a także zakup oraz uruchomienie maszyn i urządzeń. Dzięki temu w Dębicy powstawać będzie kilka razy więcej zaawansowanych technicznie, wysokiej, jakości opon do nowoczesnych samochodów osobowych.
Planowana inwestycja potencjalnie zwiększy zatrudnienie w fabryce w Dębicy, o co najmniej 180 osób Po jej zakończeniu w 2011 roku TC Dębica S.A. będzie największym na świecie dostawcą opon produkowanych dla Goodyeara.

SSE EURO-PARK MIELEC