Jest to archiwalna wersja strony. Aktualna strona znajduje się pod tym adresem.

Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Sprostowanie artykułu „PCK ma nową siedzibę. Miasto nie pomogło”

  Sprostowanie artykułu „PCK ma nową siedzibę. Miasto nie pomogło”

  Wtorek, 03 Listopad 2020

  Na stronie debica24.eu ukazał się artykuł pt. „PCK ma nową siedzibę. Miasto nie pomogło”. W tekście padły jednoznaczne stwierdzenia jakoby władze miasta pozostały obojętne na los dębickiego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża. Organizacja straciła dotychczasową siedzibę wraz z zakończeniem administrowania budynkiem Domu Kultury „Kosmos” przez Miejski Ośrodek Kultury.

  Czytaj więcej
 • Zmarł śp. kpt. Tadeusz Garstka

  Zmarł śp. kpt. Tadeusz Garstka

  Poniedziałek, 02 Listopad 2020

  W dniu 2 listopada 2020 r., w wieku 90 lat, zmarł śp. kpt. Tadeusz Garstka – żołnierz Armii Krajowej, członek organizacji podziemia antykomunistycznego, wieloletni wiceprezes Światowego Związku Armii Krajowej Środowiska 5. PSK AK, członek Związku Inwalidów Wojennych oraz Związku Solidarności Polskich Kombatantów. Wielki patriota, wielokrotnie odznaczany za działalność na rzecz niepodległego Państwa Polskiego oraz popularyzacji narodowej historii. Rodzinie i Bliskim wyrazy współczucia składają Burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk wraz z zastępcami: Jerzym Sieradzkim i Maciejem Małozięciem.

  Czytaj więcej
 • Od dzisiaj za parkowanie w Dębicy można zapłacić telefonem

  Od dzisiaj za parkowanie w Dębicy można zapłacić telefonem

  Poniedziałek, 02 Listopad 2020

  Od 2 listopada w dębickiej strefie parkowania można parkować z Pango. Kierowcy mogą już korzystać z wygodnego i łatwego w użyciu systemu, dzięki któremu za parkowanie zapłacą telefonem komórkowym. Aplikacja umożliwia minutowe naliczanie czasu parkowania. Kierowcy nie muszą już szacować na jak długo pozostawią swój samochód w strefie płatnego parkowania, gdyż zapłacą tylko za rzeczywisty czas.

  Czytaj więcej
 • Pomoc dla sprzedawców kwiatów i zniczy

  Pomoc dla sprzedawców kwiatów i zniczy

  Poniedziałek, 02 Listopad 2020

  Decyzja Rady Ministrów w sprawie zamknięcia cmentarzy przed uroczystością Wszystkich Świętych spowodowała straty dla sprzedawców kwiatów i zniczy. W związku z tym Burmistrz Dębicy zdecydował o rozwiązaniu zawartych z wystawcami umów dotyczących zajęcia pasa drogowego przy dębickich cmentarzach za okres od 31 października do 2 listopada.

  Czytaj więcej
 • MKS odwołuje linię ,,0” w uroczystość Wszystkich Świętych

  MKS odwołuje linię ,,0” w uroczystość Wszystkich Świętych

  Piątek, 30 Październik 2020

  Ze względu na decyzję rządu w sprawie zamknięcia cmentarzy od 31 października do 2 listopada, pragniemy poinformować, że planowana przez MKS Sp. z o.o. w Dniu Wszystkich Świętych linia „0” ułatwiająca dojazd do dębickich cmentarzy, nie zostanie uruchomiona.

  Czytaj więcej
 • Zmarł Komendant ZHP hm. Artur Kowalski

  Zmarł Komendant ZHP hm. Artur Kowalski

  Czwartek, 29 Październik 2020

  Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o odejściu na wieczną wartę Śp. hm. Artura Kowalskiego HR, Komendanta Hufca ZHP Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów, Skarbnika Chorągwi Podkarpackiej ZHP pogrążonej w smutku Rodzinie, Bliskim Zmarłego i całej Braci Harcerskiej składamy szczere wyrazy współczucia oraz słowa otuchy i wsparcia, Burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk wraz z zastępcami: Jerzym Sieradzkim i Maciejem Małozięciem. Kondolencje składają również Przewodniczący Rady Miejskiej Mateusz Cebula wraz Radnymi Rady Miejskiej w Dębicy.

  Czytaj więcej