Jest to archiwalna wersja strony. Aktualna strona znajduje się pod tym adresem.

Urząd Miejski w Dębicy - Logo

770 tysięcy na „Lepszą Przyszłość Zgranej Paki”

Wtorek, 21 Kwiecień 2020

Zgrana paka

Miasto Dębica otrzyma 770 515,00 zł na realizację projektu „Lepsza Przyszłość Zgranej Paki”. Wniosek Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, złożony w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego, otrzymał pozytywną ocenę. Zadanie będzie realizowane do czerwca 2022 roku.

W ramach projektu utworzonych zostanie 15 dodatkowych miejsc w Placówkach Wsparcia Dziennego, a świetlice „Zgrana Paka”  rozszerzą swoją ofertę o tzw. pracę podwórkową, a więc specjalistyczne zajęcia animacyjne i socjoterapeutyczne. Dzieci będą także mogły uczestniczyć w zajęciach opiekuńczych w formie kół zainteresowań, a także w zajęciach kształtujących kompetencje kluczowe.

Projektem objętych zostanie 30 rodzin, przy czym uczestnikami będzie 41 dorosłych i 45 dzieci (w tym 21 dziewczyn i 24 chłopców). 30 dzieci skorzysta z rozszerzonej oferty PWD, a dla 15 dzieci utworzone zostaną nowe miejsca, po 5 miejsc w każdej placówce, tj.:

*„Zgrana Paka” (ul. Kraszewskiego)

*„Zgrana Paka” (ul. Sienkiewicza)

*„Zgrana Paka” (ul. Matejki)

Zadanie wspiera rodziny z Dębicy (wielodzietne, niepełne, dysfunkcyjne), które z powodu szeregu barier, dysfunkcji lub trudności (w tym w pełnieniu funkcji opiekuńczo-wychowawczych) i pozostawania w niekorzystnej sytuacji życiowej (w tym materialnej) aktualnie pozbawione są możliwości korzystania z podstawowych usług społecznych. Projekt zakłada zindywidualizowane wsparcie dostosowane do potrzeb rodziny. Jego realizacja zagwarantuje im szerszy dostęp do tych usług i będzie warunkować ich prawidłowy rozwój i funkcjonowanie w społeczeństwie. Dzieciom i młodzieży, tj. grupie bardzo narażonej na ubóstwo, zapewniony będzie dostęp do szerszej oferty usług (w tym pracy podwórkowej) co przyczyni się do ograniczania zjawiska „dziedziczenia biedy”.

 

Poszczególne etapy realizacji „Lepszej Przyszłości”, to:

1. Program wsparcia rodziny w tym m.in. praca z asystentem rodziny, grupa wsparcia, specjalistyczne poradnictwo, treningi umiejętności. 2. Realizacja zajęć opiekuńczych i rozwijających kompetencje kluczowe w ramach placówek wsparcia dziennego.
3. Praca podwórkowa (zajęcia animacyjne i socjoterapeutyczne) oraz realizacja zajęćspecjalistycznych w ramach Placówek Wsparcia Dziennego.

 

Projekt zostanie dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 w zakresie osi priorytetowych VII-IX RPO WP 2014-2020.

Archiwum newsów