Jest to archiwalna wersja strony. Aktualna strona znajduje się pod tym adresem.

Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Kolejny bieg Tropem Wilczym już za nami !

Niedziela, 01 Marzec 2020

Kolejny bieg Tropem Wilczym już za nami ! Kolejny bieg Tropem Wilczym już za nami ! Kolejny bieg Tropem Wilczym już za nami ! Kolejny bieg Tropem Wilczym już za nami ! Kolejny bieg Tropem Wilczym już za nami ! Kolejny bieg Tropem Wilczym już za nami ! Kolejny bieg Tropem Wilczym już za nami ! Dscn3409 Kolejny bieg Tropem Wilczym już za nami ! Kolejny bieg Tropem Wilczym już za nami ! Kolejny bieg Tropem Wilczym już za nami ! Kolejny bieg Tropem Wilczym już za nami ! Kolejny bieg Tropem Wilczym już za nami ! Kolejny bieg Tropem Wilczym już za nami ! Kolejny bieg Tropem Wilczym już za nami ! Kolejny bieg Tropem Wilczym już za nami ! Kolejny bieg Tropem Wilczym już za nami ! Kolejny bieg Tropem Wilczym już za nami ! Kolejny bieg Tropem Wilczym już za nami ! Kolejny bieg Tropem Wilczym już za nami ! Kolejny bieg Tropem Wilczym już za nami ! Kolejny bieg Tropem Wilczym już za nami !

W nie­dzielne ­popo­łu­dnie na dębickim rynku po­ja­wili się nie tylko bie­gacze, ale rów­nież ki­bice. Do wy­boru w tym dniu były dwa biegi: honorowy na dy­stansie 1963 me­trów dla uczczenia pa­mięci o Żoł­nier­zach Wy­klę­tych, z któ­rych ostatni zo­stał za­strze­lony wła­śnie w 1963 roku oraz bieg Tropem Wil­czym na dy­stansie 5 km. W tegorocznej edycji wystartowało blisko 200 zawodników - miłośników biegania, którzy oddali w ten sposób hołd żołnierzom, którzy walczyli o Wolną i Niepodległą Polskę. Ten symboliczny bieg stał się w Dębicy rodzinną formą spędzania wolnego czasu. Biegli dziadkowie z wnukami, rodzice z dziećmi, a nawet czworonożni przyjaciele domu. Zawodnicy po przekroczeniu linii mety otrzymali pamiątkowe medale, które wręczali: europoseł Bogdan Rzońca, burmistrz miasta Dębicy Mariusz Szewczyk oraz zastępca burmistrza Maciej Małozięć.

Pierwsze miejsce w biegu na 5000 m wśród mężczyzn zdobył Witold Pyc, na drugim miejscu uplasował się Piotr Moździerz, a na trzecim Łukasz Kozioł. Wśród kobiet  pierwsze miejsce zajęła Angelika Papiernik, drugie Patrycja Osuch, a trzecie Karina Wnęk. W biegu na 1963 m wśród mężczyzn pierwsze miejsce zdobył Jakub Kusowski, drugie Kuba Tokarz, a trzecie Cezary Chłościński. W kategorii kobiet na pierwszym miejscu uplasowała się Weronika Baran, drugie miejsce zdobyła  Angelika Baran, a trzecie Lena Pieczarka. Najmłodszym zawodnikiem został Piotr Lachowicz, a najstarszym Barbara Żubrowska.

W VIII edycji  Biegu Tropem Wilczym, zorganizowano Bieg w ponad 370 miastach, gdzie Tropem Wilczym pobiegło ok. 75 000 biegaczy.

List od Prezydenta Polski Andrzeja Dudy odczytał europoseł Bogdan Rzońca, który również ufundował dodatkowe nagrody dla wszystkich uczestników biegu.

Obchodząc już po raz dziesiąty Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” jako święto państwowe, ustanowione z inicjatywy prezydenta prof. Lecha Kaczyńskiego, w szczególnym czasie Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, w stulecie zwycięstwa nad bolszewikami w wojnie 1920 roku – z najwyższym uznaniem i wdzięcznością dla wszystkich, dzięki którym niezłomni uczestnicy drugiej konspiracji towarzyszą nam, współczesnym Polakom, w naszej codzienności jako symbole żywej tradycji i ważnego dla nas dziedzictwa, a także bohaterowie kultury popularnej patronujący imprezom masowym, takim jak Biegi Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” – napisał prezydent, który objął bieg patronatem narodowym.