Jest to archiwalna wersja strony. Aktualna strona znajduje się pod tym adresem.

Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Stypendia sportowe i artystyczne Burmistrza Miasta Dębicy wręczone

Piątek, 13 Wrzesień 2019

Dsc02242

13 września w Urzędzie Miejskim w Dębicy 20 uczniów dębickich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych odebrało z rąk burmistrza Mariusza Szewczyka stypendia artystyczne i sportowe za szczególne osiągnięcia. W gronie stypendystów znalazło się 10 wyróżniających się sportowców i 10 uczniów wyróżniających się w sferze artystycznej.

st32 st24 st16 st8 st40 st31 st23 st15 st7 st39 st30 st22 st14 st6 st13 st5 st37 st29 st21 st36 st27 st20 st12 st4 st35 st28 st19 st11 st3 st34 st26 st18 st10 st2 st33 st25 st17 st9 st1

Kapituła Konkursowa do spraw przyznawania stypendiów w zakresie osiągnięć sportowych oraz twórczości artystycznej i upowszechniania kultury, zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej spośród wielu zgłoszonych pozytywnie zaopiniowała  10 osób za osiągnięcia sportowe i 10 osób za osiągnięcia w dziedzinie artystycznej. Na tej podstawie Burmistrz Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk przyznał stypendia finansowane ze środków budżetu miasta w wysokości 300 zł miesięcznie na okres 10 miesięcy – od września 2019 r. do czerwca 2020 r.

STYPENDYŚCI BURMISTRZA MIASTA  DĘBICY   ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIA W DZIEDZINIE    SPORTU

1. Julia Augustyn -  (UKS  Kungfu w Dębicy) od 2013 roku wielokrotna medalistka i mistrzyni zawodów międzynarodowych i mistrzostw Polski w Kungfu, wielokrotna mistrzyni Europy i wicemistrzyni świata.

2. Gabriel Blezień - zawodnik UKS ”MORSY”, medalista wielu turniejów międzynarodowych i krajowych. Reprezentant Polski U-18 w boksie.

3. Hubert Dęborowski - (zawodnik KS Wisłoka – Dębica), wielokrotny medalista zawodów międzynarodowych i mistrzostw Polski w zapasach w stylu klasycznym. V-ce mistrz Polski juniorów 2018 i 2019 r.

4. Wiktoria Bigus (zawodniczka Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Lekkiej Atletyki – Korzeniowski w Dębicy). Wielokrotnie stawała na podium w imprezach  krajowych i międzynarodowych na dystansie 600 m. W 2019 r. powołana do zaplecza kadry narodowej juniorów.

5. Borys Maciechowski (zawodnik Dębickiej Akademii Karate Tradycyjnego). Wielokrotny uczestnik zawodów krajowych. III miejsce w XVIII Ogólnopolskim Pucharze Karate Dzieci w Krakowie 2018 r., II miejsce  w Turnieju Karate Dzieci w 2018  w Oleśnicy.

6. Karol Kukla (zawodnik UKS Kępa). III miejsce w województwie podkarpackim w grze podwójnej w tenisie stołowym. Członek Kadry Wojewódzkiej Tenisa Stołowego w Kategorii Młodzik.

7. Wojciech Falarz (zawodnik MKS DAP Dębica) powołany do reprezentacji Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej i reprezentuje kadrę Podkarpacia od 2017 r. Uczestnik obozu piłkarskiego wraz z DAP Dębica w Ajaksie Amsterdam.

 8. Karol Iwański (zawodnik MKS DAP Dębica) reprezentant Kadry Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej – młodzik starszy. Kapitan Drużyny MKS DAP Dębica. I miejsce wraz z drużyną w Turnieju Finałowym Szkółek Piłkarskich Nivea w Warszawie.  Uczestnik obozu piłkarskiego z DAP Dębica  w Ajaksie Amsterdam.

 9. Igor Cudecki (zawodnik UKP „GRYF Dębica”) Medalowe miejsca na zawodach rangi międzynarodowej i krajowej: dwa brązowe medale na Międzynarodowych Zawodach Pływackich Młodzików Gdańsk 2018 r. oraz złoty medal i dwa srebrne na Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Kielcach. Powołany do kadry Podkarpackiego Okręgowego Związku Pływackiego.

10. Gabriela Szczudło (zawodniczka UKP „GRYF Dębica”) powołana do kadry Podkarpackiego Okręgowego Związku Pływackiego Młodzików. I miejsce na dystansie 100 m na Międzynarodowych Mistrzostwach  w Gdańsku.

 

STYPENDYŚCI BURMISTRZA MIASTA DĘBICY Z ZAKRESU TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ   I UPOWSZECHNIANIA KULTURY

 

  1. Maria Chęciek wnioskodawca Dyrektor Nr 5 w Dębicy. Niektóre osiągnięcia plastyczne i fotograficzne: II miejsce w Międzynarodowym  Konkursie Twórczym „Nie tylko Bazyliszek”  Warszawa 2018 r. Miejsce II w Polsko-Słowackim Konkursie Fotograficznym „Mój Beskid Niski” Gorlice 2018 r. Miejsce II w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Barwy Lasu” w Kaliszu 2018 r.

 

2. Karolina Olszewska przynależność Szkoła Tańca i Ruchu SOUL DANCE.

Niektóre osiągnięcia: mistrzyni świata 2018 r.- 6 medali solo w stylu show dance do lat 11, mistrzyni Polski 2019 solistek do lat 11 Pińczów 2019 r., Grand Prix na II Młodzieżowym Konkursie Tańca „Taneczne Talenty” Świerzowa 2018 r.

 

3. Oliwia Szela przynależność Szkoła Tańca i Ruchu SOUL DANCE

Niektóre osiągnięcia: zajęcie XIII miejsca w Mistrzostwach Świata SHOW DANCE 2018 r. w Pradze, zajęcie I miejsca w III Dziecięcym i Młodzieżowym Konkursie Tanecznym „Taneczne Talenty” w Świerzowej 2019 r.

 

4. Nadia Śliwa przynależność Szkoła Tańca i Ruchu SOUL DANCE.

Niektóre osiągnięcia: V-ce mistrzyni Europy w kategorii Junior Włochy 2019 r.6-krotna mistrzyni Polski w kategorii juniorów w stylu show dance.

 

5. Aleksandra Występek przynależność: Grupa Artystyczna  „SAFO”                    

Nagroda głównaXVII Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Niesfornych „GALIMATIAS” w Teresinie 2018 r., 3 miejsce w Ogólnopolskim KonkursieWokalnym „Tylko Polska Piosenka” Edycja ze Stanisławem Sojką 2019 r.

 

6. Kinga Kania przynależność: Grupa Artystyczna „Safo”.

I miejsce w konkursie recytatorskim Polskiej Literatury Patriotycznej, Nagroda głównaXVII Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Niesfornych „GALIMATIAS” w Teresinie2018 r.

 

7. Bartosz Piątek przynależność: Grupa Artystyczna „Safo”.  Laureat  w Przeglądzie Rejonowym XVIII Wojewódzkiego Konkursu „SACRUM w Literaturze i Sztuce”. Udział w widowisku patriotyczno-kolędniczym „Wigilia w Okopach”.

 

8. Julia Krystek  trenuje taniec towarzyski w Klubie Tańca Towarzyskiego  „Złota Para” w Dębicy. Julia wraz z jej tanecznym partnerem Julianem Żabickim  zajęli II miejsce i zdobyli tytuł Międzynarodowych V-ce Mistrzów Polski (do lat 10-11) Polish Open Championships &Champion Cup w Karpaczu .

 

9. Julian Żabicki trenuje taniec towarzyski w Klubie Tańca Towarzyskiego „Złota Para” w Dębicy. Julian wraz z jej tanecznym partnerem Julią Krystek  zajęli II miejsce i zdobyli  tytuł Międzynarodowych V-ce Mistrzów Polski (do lat 10-11) Polish Open Championships &Champion Cup w Karpaczu .

 

10. Alicja Wojnarowska przynależność organizacyjna Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy. I miejsce w Ogólnopolskim Dziecięcym  Festiwalu Teatralnym – Rybnik 2019 r. Nagroda specjalna VI Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego im. Felicjana Dulskiego – Kraków 2018 r. Finalistka III Podkarpackiego Konkursu Teatrów Szkolnych „Z książką w tle”.

 

 

Archiwum newsów