Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Z medalami do Dębicy

Środa, 06 Marzec 2019

uksłf 1

W połowie lutego zawodniczki klubu UKS „MORS” Dębica brały udział w Ogólnopolskich Zawodach o Kryształowy Dzban Krynicy-Zdrój, które odbyły się na Hali Lodowej Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji w Krynicy.

Received_1045832772284181.

Klub reprezentowało osiem zawodniczek.  W klasie solistek kategorii brązowej dziecięcej podium zdobyły trzy nasze zawodniczki. Złoto wywalczyła Julia Kupiec, srebro Zuzanna Sidor, brąz Klaudia Mucha. W klasie brązowej młodzieżowej trzecie miejsce zdobyła Dominika Brzozowska, a szóstą pozycję zajęła Monika Kucharska. W kolejnej kategorii młodzieżowej srebrnej medale zdobyły : srebrny Nicol Kogut, brązowy Ewelina Olechawska. W drugim dniu rywalizacji wystartowała nasza najmłodsza zawodniczka Anastazja Sohling . Startując w klasie brązowej wyczynowej  zdobyła trzecie miejsce.

Zaraz po zawodach w Krynicy, pomimo ferii odbywających się na Podkarpaciu, zawodnicy zabrali się do ostrej pracy, kształtowania formy  i szlifowania programów, aby móc jak najlepiej wypaść na zawodach w Lublinie o Puchar Prezydenta Miasta 2019. 25 lutego, w tychże zawodach osiągnęli również bardzo dobre wyniki. W rywalizacji wyczynowych zawodników w klasie brązowej złoto zdobyła Anastazja Sohling.

W rywalizacji amatorów w klasie młodzieżowej brązowej złoto wywalczyła Dominika Brzozowska  zdobywając 31.98 punktów i tym samym pobijając swój rekord życiowy. Czwarte miejsce zdobyła Gabriela Kułak poprawiając swój rekord o 8.51 punktu. W kategorii młodzieżowej srebrnej złoty medal zdobyła Ewelina Olechawska. W klasie młodzieżowej złotej  pierwsze miejsce na podium  zdobyła Wiktoria Żurek.

Źródło: UKSŁF MORS DEBICA