„Czy szczęścia można się nauczyć?”
Wtorek, 19 Luty 2019
Szczęście… Czym jest? Czy można się go nauczyć? Czy istnieje recepta, jak go osiągnąć i utrzymać? Co tak naprawdę uszczęśliwia ludzi? Od zarania dziejów odpowiedzi na te pytanie szukają zwykli ludzie i tęgie umysły.
O różnych wymiarach szczęścia z punktu widzenia naukowego i psychologicznego porozmawiają dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska oraz teolog i etyk - ks. prof. Alfred Wierzbicki.
Spotkanie pt. „Czy szczęścia można się nauczyć?” odbędzie się 27 lutego 2019 r. (środa), o godz. 17.00, w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie.
Szczęście jest przereklamowane. Po pierwsze, oczekiwania są często nierealne, mylne jest samo założenie, że po spełnieniu jakiejś zachcianki, a nawet potrzeby, ktoś będzie “żył długo i szczęśliwie” w poczuciu permanentnego zadowolenia i sukcesu. Nieprawda! A po drugie, szczęście nie jest dane raz na zawsze, tak samo zresztą jak większość naszych doznań, uczuć i przeżyć. Nawet samo pojęcie szczęścia zmienia się u każdego w miarę nabywania doświadczeń i wiedzy o życiu. I po trzecie, nareszcie dobra wiadomość. Szczęścia można się nauczyć. Może każdy. A najbardziej powinni tzw. pechowcy, ofiary losu i malkontenci z urodzenia lub nawyku. Są sposoby. O nich porozmawiamy.
Wstęp wolny pod warunkiem rezerwacji biletu na stronie internetowej.
W dniu spotkania zajmowanie miejsc będzie możliwe od godz. 16:00. Rezerwacja biletów jest ważna do godz. 16:30.
Po spotkaniu istnieje możliwość nabycia publikacji Prelegentów oraz uzyskania autografów. Ważną częścią spotkania będzie również dyskusja. Zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane do przesyłania pytań na adres bow@wsiz.rzeszow.pl
Cykl wykładów popularnonaukowych pt. „Wielkie Pytania w Nauce” Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie realizuje we współpracy z „Tygodnikiem Powszechnym” od roku 2016.
W zrealizowanych do tej pory dwóch edycjach cyklu udział wzięli m.in.: prof. Jerzy Bralczyk, ks. prof. Michał Heller, prof. Michał Jakowicz, śp. prof. Jerzy Vetulani, prof. Stefan Chwin, Anna Dymna.
Patronat honorowy nad III edycją cyklu „Wielkie Pytania w Nauce” objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Partnerem strategicznym cyklu jest Urząd Miasta Rzeszowa.
Zapraszamy!
Strona internetowa wydarzenia: www.wielkiepytania.wsiz.pl
STRONA CYKLU
REZERWACJA BILETU