Dębica przystąpiła do programu Ogólnopolska Karta Seniora
Środa, 16 Maj 2018
Aż 1200 punktów w całej Polsce honoruje Ogólnopolską Karta Seniora i oferuje atrakcyjne zniżki dla seniorów
Miasto Dębica podpisało porozumienie z krakowskim Stowarzyszeniem MANKO i przystąpiło do Ogólnopolskiej Karty Seniora otrzymując certyfikat Miasta Przyjaznego Seniorom.
W dniu 15 maja br. w Urzędzie Miejskim w Dębicy odbyło się uroczyste wręczenie Ogólnopolskich Kart Seniora dębickim seniorom, którzy ukończyli 60 rok życia. Do partnerstwa w Programie przystąpiły dębickie firmy: Zakład Optyczny Krystyna Pokorna – Stafin, ESTE.MED Mariusz Chramęga (sklep medyczny Samo Zdrowie), ACS Słuchmed oddział w Dębicy oraz firma Marquell (Klub Endorfina Fitness & Squash), które zaoferowały rabaty na swoje usługi seniorom posiadającym Ogólnopolską Kartę Seniora.
Większość dębiczan 65+ posiada już Dębicką Kartę Seniora, ale teraz dzięki nowemu dokumentowi będą mogli korzystać ze zniżek na terenie całej Polski. Do projektu dołączają cały czas nowe firmy, które oferują bonusy dla seniorów. Na dzień dzisiejszy jest już 1200 takich miejsc w Polsce.
„Miasto Dębica już od wielu lat wspiera i aktywizuje dębickich seniorów poprzez szereg inicjatyw takich jak: działalność Domu Seniora i Domu Dziennego Pobytu oraz stworzenie programu Dębicka Karta Seniora. Dzisiejsze przystąpienie Dębicy do Ogólnopolskiej Karty Seniora to kolejne zamierzenie, na którym bardzo zależało władzom miasta i które stało się faktem.” – powiedziała Małgorzata Kędzior dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy.
Ogólnopolska Karta Seniora jest bezpłatna i bezterminowa, skierowana jest osób które ukończyły 60 rok życia. Wnioski o jej wydanie należy składać w dębickim Domu Seniora przy ul. Rzeszowskiej 15. W całej Polsce taki dokument posiada już 150 tyś. osób. Dzięki Karcie seniorzy mogą korzystać na atrakcyjnych warunkach z usług firm prozdrowotnych m.in. takich jak: uzdrowiska, sanatoria, usługi rehabilitacyjne, ale także domów wczasowych, zakładów fryzjerskich, kin, teatrów, basenów, kortów itp.
Stowarzyszenie MANKO zajmuje się edukacją i aktywizacją społeczną, ma na swoim koncie wiele kampanii społecznych i prozdrowotnych, od siedmiu lat zajmuje się aktywizacją i edukacją osób starszych i stara się przeciwdziałać problemom, z którymi boryka się pokolenie po 60 roku życia m.in. takimi jak samotność i dostęp do służby zdrowia.