Jest to archiwalna wersja strony. Aktualna strona znajduje się pod tym adresem.

Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Budynek Szkoły Podstawowej nr 3 jak nowy

Poniedziałek, 27 Luty 2017

SP3

1 067 214 złotych kosztowały przeprowadzone w ubiegłym roku prace termomodernizacyjne budynku głównego i nauczania początkowego Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy. Oficjalny odbiór zrealizowanej inwestycji miał miejsce pod koniec stycznia 2017 roku.

SP3 SP3 Budynek główny po termomodernizacjiv3 Budynek główny po termomodernizacjiv3 SP3 SP3

W okresie od września do grudnia 2016 r. w ramach przeprowadzonych prac w dwupiętrowym budynku głównym o powierzchni ponad 2 tysięcy metrów kwadratowych oraz w budynku nauczania początkowego Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Kraszewskiego ocieplone zostały ściany zewnętrzne i stropodachy, wymienione instalacje centralnego ogrzewania (grzejniki, przewody) oraz przewody instalacji ciepłej wody użytkowej, a także niespełniająca wymagań stolarka okienna i drzwiową. Wykonawca ocieplił także fundamenty budynku i zamontował instalację odgromową. W małym budynku nastąpiła likwidacja luksferów i montaż doświetlenia w stropie oraz kompleksowa wymiana instalacji, przewodów i grzejników systemu c.o., docieplenie fundamentów a także montaż budek lęgowych dla ptaków oraz przebudowa kominów wentylacyjnych. Dodatkowo została wybudowana przy szkole  wiata na odpady.

Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu pn. „Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Miasta Dębica-etap II” dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2009-2014 w ramach Programu PL04 „Oszczędzanie energii i promowanie odnawialnych źródeł energii”. Projekt  korzysta z dofinansowania pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG i funduszy norweskich.

 

 

Archiwum newsów