Jest to archiwalna wersja strony. Aktualna strona znajduje się pod tym adresem.

Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Przedłużony zostaje termin naboru wniosków w ramach projektu „Instalacja systemów energii odnawialnej dla gospodarstw z terenu miasta Dębica”

Piątek, 12 Sierpień 2016

Miasto dębica - herb

W związku z zainteresowaniem mieszkańców oraz sezonem urlopowym informujemy, że

przedłużony zostaje termin naboru wniosków w ramach projektu „Instalacja systemów energii odnawialnej dla gospodarstw z terenu miasta Dębica”.

Wnioski składać można od 24 – 31 sierpnia w godzinach od 9:00 – 14:00 w Urzędzie Miejskim w Dębicy pokój nr 107.

Poniżej zamieszczamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania mieszkańców:

 

  1. Ubezpieczenie instalacji  :

Instalacja jako element składowy budynku objęta jest ubezpieczeniem budynku.

Nie ma to wpływu na wysokość składki ponieważ budynek ubezpieczamy na określoną kwotę. Ochroną objęte są wszystkie elementy budynku, które są z nim związane w sposób trwały. Nie ma znaczenia czy jesteśmy właścicielem instalacji czy jej  użytkownikiem, ważne jest aby zadbać o to żeby ta instalacja była wymieniona w polisie.

Każdy budynek po założeniu instalacji powinien być indywidualnie ubezpieczony.

 

  1. Warunki serwisu i gwarancji mikroinstalacje kolektorów słonecznych na budynkach mieszkalnych nie wymagają obowiązkowych przeglądów gwarancyjnych.

  1. Kolektory słoneczne :

  • Grupa pompowa i sterownik objęte są ogólną gwarancją wykonawcy (standardowa gwarancja urzędowa na elektronikę wynosi tylko dwa lata, w SIWZ możemy wymagać innej, dłuższej gwarancji)

  • Glikol – producent glikolu zaleca wymianę glikolu raz na pięć lat oraz okresowe kontrole jakości glikolu. W okresie gwarancji przeglądy wykonuje firma wykonawcza. Powinno się wymagać wymianu glikolu przez firmę wykonawczą przed upływem pięciu lat.

  • Producent zestawów solarnych nie wymaga wymiany glikolu, a jedynie zaleca kontrolowanie jego parametrów (odczynnik ph i gęstości glikolu  - w okresie gwarancji wykonuje to firma wykonawcza)

  • Koszt wymiany glikolu po gwarancji to około 400 – 450 zł raz na pięć lat

 

  1. Instalacje fotowoltaiczne:

  • Panele fotowoltaiczne i inwertery nie wymagają okresowych przeglądów potrzebnych do utrzymania gwarancji

  • Zalecana jest okresowa kontrola funkcjonowania instalacji w okresie gwarancji wykonuje firma wykonawcza bezpłatnie, po okresie gwarancji  można to sprawdzać w czasie okresowej kontroli instalacji elektrycznej

 

  1. Kotły opalane biomasą :

  • Brak specjalnych wymagań i przeglądów obowiązkowych

  • Obowiązkowo układ ochrony temperatury powrotu jako wyposażenie standardowe kotła

  • Warunkiem zachowania gwarancji jest stosowanie podstawowego paliwa wymaganego przez producenta (pellet drzewny bez domieszki chemicznych lepiszczy i bez zawartości składników typu HDF , MDF – odpady przemysłu meblarskiego)

  • Zakaz palenia paliwami kopalnymi (węgiel kamienny, brunatny, ekogroszek, miał węglowy oraz inne paliwa nie dopuszczone w instrukcji obsługi kotła.

 

Ponadto informujemy, że do czasu ogłoszenia informacji o kosztach kwalifikowanych nie możemy jednoznacznie określić czy koszty gwarancji będą kosztami kwalifikowanymi czy niekwalifikowanymi.

Archiwum newsów