Jest to archiwalna wersja strony. Aktualna strona znajduje się pod tym adresem.

Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Gabinety pomocy przedlekarskiej w dębickich szkołach będą doposażone w nowy sprzęt

Piątek, 04 Grudzień 2015

Gabinet 1

Miejskie placówki oświatowe: szkoły podstawowe i gimnazja, rozpoczęły zakupy wyposażenia i sprzętu medycznego do gabinetów pomocy przedlekarskiej w ramach środków finansowych pozyskanych z Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Gabinety pomocy przedlekarskiej w dębickich szkołach będą doposażone w nowy sprzęt Gabinety pomocy przedlekarskiej w dębickich szkołach będą doposażone w nowy sprzęt

W 7 szkołach podstawowych, 3 gimnazjach i Zespole Szkół nr 1 funkcjonują gabinety profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej, prowadzone przez pielęgniarki zatrudnione w dębickim Zespole Opieki Zdrowotnej.
W celu zapewnienia właściwych warunków udzielania pomocy medycznej uczniom, Miejski Zarząd Oświaty w Dębicy przy współpracy z dyrektorami placówek wystąpił do Ministerstwa Edukacji Narodowej o przyznanie środków finansowych na wymianę i uzupełnienie niezbędnego wyposażenia gabinetów szkolnych.
Podjęte starania zakończyły się sukcesem, w wyniku czego każda z placówek otrzymała 5000 zł na zakup nowego sprzętu medycznego. Spośród szerokiego asortymentu wyposażenia, które już wkrótce pojawi się w gabinetach pomocy przedlekarskiej, do szczególnie potrzebnych należą: szafy na odzież ochronną, kozetki lekarskie, stoliki zabiegowe, fotele do badań, wagi lekarskie elektryczne ze wzrostomierzem, aparaty do mierzenia ciśnienia dla dzieci, termometry bezdotykowe, tablice do badania wzroku, tablice do widzenia barwnego Ishihary, lampy bakteriobójcze, apteczki  z wyposażeniem, glukometry.
Doposażenie gabinetów pomocy przedlekarskiej w szkołach podstawowych i gimnazjach miejskich w znacznym stopniu przyczyni się do zwiększenia funkcjonalności i podniesienia jakości usług medycznych świadczonych dla uczniów.

Archiwum newsów