Jest to archiwalna wersja strony. Aktualna strona znajduje się pod tym adresem.

Urząd Miejski w Dębicy - Logo

„Dzieciństwo bez próchnicy” – program profilaktyczny

Czwartek, 03 Grudzień 2015

Program Dzieciństwo bez próchnicy

1 grudnia 2015r. w Miejskim Zarządzie Oświaty w Dębicy odbyło się spotkanie dyrektorów przedszkoli i żłobka miejskiego, podczas którego omówiono założenia i zasady realizacji programu „Dzieciństwo bez próchnicy”. Do programu, którego sponsorem jest szwajcarska Firma Swiss Contribution, a jednym z koordynatorów Uniwersytet Medyczny w Lublinie, przystąpiły wszystkie przedszkola i żłobek miejski.

Program Dzieciństwo bez próchnicy Dscf3347 Program Dzieciństwo bez próchnicy Program Dzieciństwo bez próchnicy Program Dzieciństwo bez próchnicy Program Dzieciństwo bez próchnicy Program Dzieciństwo bez próchnicy

Główny cel programu to edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców.
Cel szczególny to obniżenie częstotliwości występowania próchnicy zębów u dzieci do 5 roku życia.
„Dzięki działalności edukacyjnej w zakresie profilaktyki w dębickich przedszkolach i żłobku podniesiona zostanie świadomość zdrowotna dzieci  i ich opiekunów, co wpłynie na poprawę  zachowań prozdrowotnych, wykształcenie właściwych nawyków żywieniowych oraz przeciwdziałanie szkodliwym nawykom mającym wpływ na stan zdrowia jamy ustnej” – mówi Ireneusz Kozak, dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Dębicy.
W ramach realizowanego programu przedszkola i żłobek otrzymają niezbędną literaturę oraz zestawy kosmetyczne do pielęgnacji zębów.
Projekt współfinansowany jest w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z krajami członkowskimi Unii Europejskiej, a honorowi patroni projektu to Ministerstwo Zdrowia, Minister Edukacji Narodowej, Polskie Towarzystwo Stomatologiczne oraz Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych.
Koordynatorem programu dla dębickich placówek jest Małgorzata Minorczyk, dyrektor Żłobka Miejskiego.

 

Archiwum newsów