Jest to archiwalna wersja strony. Aktualna strona znajduje się pod tym adresem.

Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Spotkanie w gronie kombatantów

Piątek, 27 Listopad 2015

kombatanci - 26 listopad 2015

26 listopada odbyło się spotkanie członków i podopiecznych Związku Kombatantów i Byłych więźniów Politycznych, koło w Dębicy z burmistrzem Mariuszem Szewczykiem podczas którego Helena Wątróbska, prezes Związku podziękowała gospodarzowi miasta i Radzie Miejskiej za dotychczasową współpracę z kombatantami i wieloletnie wspieranie ich działalności.

kombatanci - 26 listopad 2015 kombatanci - 26 listopad 2015 kombatanci - 26 listopad 2015 kombatanci - 26 listopad 2015 kombatanci - 26 listopad 2015 Dscf3290

Helena Wątróbska podczas uroczystości niepodległościowych w DK Mors 11 listopada poinformowała o zakończeniu z dniem 31 grudnia 2015 r. misji koła Związku Kombatantów w Dębicy. Jak powiedziała smutno kończyć taką działalność, ale grono kombatantów w Dębicy jest z roku  na rok coraz mniejsze i stan zdrowia wielu członkom nie pozwala na aktywne uczestniczenie w działalności organizacji.
Podczas czwartkowego spotkania kombatanci podziękowali burmistrzowi Mariuszowi Szewczykowi za wspieranie ich działalności, życzliwość  i zrozumienie dla ich spraw.
„Chociaż misja koła kombatantów oficjalnie została w Dębicy  zakończona zawsze jestem otwarty na wasze sprawy i zapraszam do Urzędu Miejskiego. Jesteście wyjątkowymi ludźmi którym zawdzięczamy  to, że dziś żyjemy w wolnym kraju” – mówił podczas spotkania burmistrz Mariusz Szewczyk.
Podziękowania za docenianie i wspieranie działalności koła kombatantów zostały także skierowane do przewodniczącego Rady Miejskiej  w Dębicy Szczepana Mroczka i wszystkich radnych obecnej i wcześniejszych kadencji.
„Dziękujemy Radzie Miejskiej za nadanie imienia Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych  rondu na skrzyżowaniu ulic Drogowców i Rzeszowskiej w Dębicy” – powiedziała podopieczna związku Domicela Osucha.
Podczas spotkania kombatanci i podopieczni związku wspominali dawne czasy. Historię obecnej na spotkaniu Stanisławy Wolak wywiezionej jako „Dziecko Zamojszczyzny” w  1941 roku do Niemiec opowiedziała Helena Wątróbska.
„Niemcy wywieźli Stasię do Niemiec razem z jej dwiema siostrami. Najpierw dziewczynki trafiły do domu dziecka , a potem każda z nich do innej niemieckiej rodziny. Po 6 latach pobytu w Niemczech odnaleźli je dzięki Polskiemu  Czerwonemu Krzyżowi rodzice i sprowadzili do Polski w 1946 roku” – wspominała podczas spotkania Helena Wątróbska.
Na zdjęciu grupowym od lewej stoją: Czesława Pękala, Domicela Osucha, Michał Lorek, Janina Lik, Mariusz Szewczyk, Helena Wątróbska, Stanisława Wolak.

 

Archiwum newsów