Jest to archiwalna wersja strony. Aktualna strona znajduje się pod tym adresem.

Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

Poniedziałek, 19 Październik 2015

DEN

15 października w Domu Kultury Śnieżka w Dębicy odbyły się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej połączone z jubileuszem 70-lecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Miejskiego Gimnazjum nr 4. Uroczystość była okazją do wyróżnienia i nagrodzenia nauczycieli miejskich szkół.

DEN DEN Dscf0800 DEN DEN DEN DEN DEN DEN DEN DEN DEN DEN DEN DEN DEN DEN DEN DEN DEN DEN DEN DEN DEN DEN

W uroczystości obok licznie przybyłych nauczycieli wzięli udział: burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk, przewodniczący Rady Miejskiej Szczepan Mroczek, starosta powiatu dębickiego Andrzej Reguła, parlamentarzyści: Renata Butryn, Kazimierz Moskal,  Jan Warzecha oraz zastępca burmistrza Jarosław Śliwa.  Specjalnymi gośćmi uroczystości byli nauczyciele, którzy tworzyli i tworzą dębicką  „Czwórkę” - dyrektorzy Alfreda Zbylut, Ryszard Sopiński, Danuta Ragan i Zofia Chadała oraz nauczyciele i pracownicy obsługi i administracji szkoły.

„Dzień Edukacji Narodowej to szczególne święto, święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty. W tym wyjątkowym dniu pragnę podziękować Wszystkim Państwu za zaangażowanie, entuzjazm i trud włożony w edukację i wychowanie naszych najmłodszych mieszkańców, za kształtowanie właściwych postaw społecznych i patriotycznych oraz wskazywanie ponadczasowych wartości.    To dzięki Wam, wielu młodych ludzi poznaje siebie, swoje słabe i mocne strony, odrywa talenty, pasje i zamiłowania. W dzisiejszej, niełatwej rzeczywistości, to właśnie Państwo, stajecie się dla dzieci i młodzieży przewodnikami i szansą na poznawanie właściwych wzorców oraz odkrywanie pozytywnych stron świata. Życzę satysfakcji z wykonywanej pracy, poczucia dobrze spełnionego obowiązku, życzę, aby sympatia i wdzięczność ze strony uczniów wynagradzała Państwu trudy niełatwej pracy, a pamięć wychowanków sprzed lat była dowodem, jak ogromną rolę spełniliście w ich życiu” – mówił podczas spotkania z nauczycielami w Śnieżce burmistrz Mariusz Szewczyk.

Uroczystość była także okazją do nagrodzenia i wyróżnienia nauczycieli. Gratulacje za uzyskanie stopnia nauczyciela dyplomowanego w roku szkolnym 2014/2015 od burmistrza Mariusza Szewczyka usłyszeli:  

Aleksandra Klocek     PM5
Magdalena Karolina Borowiec     PM6
Małgorzata Lenczowska     MG2
Magdalena Bielatowicz     ZS1
Dorota Błaszczyk     ZS1
Agnieszka Kłusek     SP9
Katarzyna Gawle     SP11
Grzegorz Stanoch     SP11
ks. Rafał Budzik     MG1
Mariusz Bachurski     SP9


Za szczególne osiągnięcia Burmistrz Miasta Dębicy przyznał nagrody Organu Prowadzącego wyróżniającym się pedagogom. W gronie wyróżnionych znaleźli się:  

Stanisława Wrona                   MG 1
Wiesława Krok – Piskadło        SP 2
Małgorzata Kasowicz               MG 2
Renata Prucnal                       SP 3
Alicja Sobas                                     SP 11
Jolanta Wanat                                  SP 11
Maria Wawrzkiewicz                          SP 9
Małgorzata Rogowska-Michałek          PM 4
Małgorzata Szeptycka                        SP 11
Beata Szukała                                   SP 12
Barbara Barnaś                                 MG 1
Anna Pyrchla                                    MG 3
Małgorzata Siemek                            SP 8
Barbara Wąsik                                  MG 4
Teresa Kamińska                               PM 5
Alicja Marszałek                                MG 4
Agata Bukała                                    SP 10
Dariusz Pierzchała                             MG 2
Jan Rachwał                                     SP 9
Dariusz Grabowski                            SP 11

Nagrody Podkarpackiego Kuratora Oświaty otrzymały natomiast panie:  Stanisława Wrona, nauczycielka w MG nr1 oraz Beata Cebula – nauczycielka w SP11. Pani Danuta Połomska – nauczycielka w MG nr 4 – w uznaniu dorobku i osiągnięć w pracy zawodowej oznaczona została Złotym Krzyżem Za Długoletnią Służbę.


Medalem Komisji Edukacji Narodowej uhonorowani zostali:
SP 2:
Renata Puźniak
Justyna Wiśniewska
Danuta Dziadowiec

MG 2:
Alicja Stawarz
Marta Kipa
Anna Polańska
Dariusz Pierzchała

ZS 1:
Wiesław Broda

PM 8:
Halina Kobos

PM 11:
Elżbieta Wierzbanowska

Podziękowania za codzienny trud złożył także nauczycielom dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty Ireneusz Kozak : „Wasz trud i zaangażowanie są nieocenione. W życiu naszego miasta odgrywacie Państwo ogromną rolę. To Wy docieracie do młodych ludzi z wizjami nowoczesnego świata, z wizjami rozwoju nauki, wielu dziedzin życia, w których jesteście mentorami i przewodnikami. Podejmujecie wyzwania często niełatwe, wspieracie  i motywujecie do działania”. Nie zabrakło także życzeń od władz powiatowych oraz parlamentarzystów.
Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej w Dębicy były połączone z jubileuszem  70-lecia powstania Szkoły Podstawowej nr 4 i utworzonego na jej bazie Miejskiego Gimnazjum nr 4.   Historię szkoły, jej nauczycieli oraz absolwentów przedstawił dyrektor MG 4 Andrzej Czudecki.
Jak podkreślali prowadzący uroczystość nauczyciele:  Edyta Strzałka i Andrzej Kulas jubileusz jest doskonałą okazją do wspomnień,  do sięgnięcia w przeszłość, przywołania pamięci o zdarzeniach i ludziach, współtworzących świadectwo, którego jest się spadkobiercami.
Przywołaniem historii jest także okolicznościowa wystawa  z „Kart historii szkoły”, którą uczestnicy jubileuszu mieli okazję zobaczyć po zakończeniu części oficjalnej w DK Śnieżka w budynku Miejskiego Gimnazjum nr 4.

 

 

Archiwum newsów