Jest to archiwalna wersja strony. Aktualna strona znajduje się pod tym adresem.

Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Rok 2015 w Muzeum Regionalnym w Dębicy

Wtorek, 03 Luty 2015

S0673087

Muzeum Regionalne w Dębicy na bieżący rok zaplanowało szereg wystaw, które będą mogli zobaczyć nie tylko mieszkańcy ziemi dębickiej, lecz także goście z całego świata, którzy odwiedzą Dębicę i będą chcieli dowiedzieć się ciekawostek historycznych dotyczących naszego regionu.


W chwili obecnej wystawą cieszącą się największym zainteresowaniem zwiedzających jest wystawa pt. „Akcja Burza 1944 na ziemi dębickiej” odwiedzana chętnie zarówno przez grupy szkolne jak i osoby indywidualne zainteresowane tematyką II wojny światowej.  Ekspozycja ta ze względu na swoją popularność będzie również udostępniana w przyszłym roku.
Wystawą, na którą warto będzie także zwrócić uwagę jest ekspozycja poświęcona 100 – leciu Bitwy Gorlickiej, która rozegrała się w maju 1915 roku. „Bitwa Gorlicka była dużą operacją militarną trwającą 8 dni. W wyniku prowadzonych działań wojennych podczas tej 8-dniowej bitwy życie straciło aż  61 tysięcy żołnierzy” – mówi Jacek Dymitrowski, dyrektor Muzeum Regionalnego w Dębicy.  
Kolejną propozycją Muzeum Regionalnego w Dębicy będzie wystawa „Historia Dębicy w filatelistyce”, która niewątpliwie będzie gratką dla amatorów znaczków oraz kart pocztowych.  Jak mówi dyrektor Jacek Dymitrowski, w obecnych czasach młodzi ludzie prawie  w ogóle  nie interesują się filatelistyką. To starsze osoby zdecydowanie chętniej wspominają czasy zbierania znaczków i pocztówek.
Muzeum Regionalne w Dębicy już od kilku lat prowadzi współpracę z Muzeum Krajobrazu w Ludzy na Łotwie. W przyszłym roku w ramach tej współpracy w Ludzy zaprezentowana zostanie wystawa poświęcona mieszkańcom Dębicy od II wojny światowej do XX wieku w obiektywie Józefa Steca.
Wspomniane wystawy to tylko niektóre atrakcje przygotowywane przez Muzeum Regionalne w Dębicy. Więcej informacji dotyczących aktualnych oraz zbliżających się ekspozycji dostępne są na stronie internetowej muzeum.

 

Archiwum newsów