Jest to archiwalna wersja strony. Aktualna strona znajduje się pod tym adresem.

Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Zbędne filtry

Wtorek, 27 Styczeń 2015

Wodociągi

Wodociągi Dębickie, które dostarczają wodę do domów, mieszkań i różnego rodzaju instytucji na terenie Dębicy systematycznie kontrolują jakość wody z której korzystają dębiczanie. Wysoką jakość świadczonych przez Wodociągi Dębickie usług i szczególną dbałość o standardy potwierdzają liczne nagrody i certyfikaty przyznane spółce na przestrzeni ostatnich lat. Wodociągi Dębickie otrzymały w ostatnim roku m.in. tytuł "Lider Województwa Podkarpackiego 2014" oraz certyfikat "Wiarygodna Firma Województwa Podkarpackiego.

„Odbiorcami naszej wody jest około 95% mieszkańców miasta oraz kilkuset mieszkańców gminy Dębica. Z tej wody korzystają również zakłady pracy, szkoły, przedszkola i inne instytucje. Każdego dnia dostarczamy jej około 8 tysięcy metrów sześciennych” – mówi Jacek Gil, prezes  Wodociągów Dębickich.
Jakość wody w Dębicy jest stale kontrolowana przez Laboratorium Wody, które zajmuje się prowadzeniem badań wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Po wykonaniu badań, kontroli oraz ocenie wdrożonego systemu jakości w laboratorium, wyniki zatwierdzane są przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny na okres jednego roku. Od 2009 roku Wodociągi Dębickie posiadają pozytywną decyzję Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Dębicy zatwierdzającą  system jakości w Laboratorium Wody. Najnowsza decyzja Państwowego Inspektora Sanitarnego została wydana w  1 października 2014 roku. Decyzja taka określa czy jakość wody dostarczanej mieszkańcom Dębicy spełnia wymagania określone przepisami krajowymi i unijnymi.
„Firmie przyświeca zasada ciągłego doskonalenia. W pracy laboratorium wiąże się to m.in. z systematycznym podnoszeniem kwalifikacji personelu, sprawdzanych i potwierdzanych przez udział w badaniach biegłości przynajmniej raz w roku. Wiarygodność uzyskiwanych wyników jest też wynikiem pracy zespołu laboratorium przy wykorzystaniu nowoczesnej aparatury pomiarowej” – mówi Jacek Gil.
Dzięki stałej kontroli poziomu jakości wody, z której korzystają mieszkańcy miasta i okolic, zbędne jest jak podkreślają przedstawiciele Wodociągów Dębickich  „doczyszczanie wody” przy użyciu np. filtrów i lokalnych domowych systemów „doczyszczania”.  Jedynie w przypadkach uzasadnionej potrzeby można korzystać z takiego „doczyszczania” i jego zastosowanie powinno być uzasadnione składem fizyko-chemicznym wody, a przypadku wody dostarczanej przez Wodociągi Dębickie jest to zupełnie zbędne.

 

Archiwum newsów