Jest to archiwalna wersja strony. Aktualna strona znajduje się pod tym adresem.

Urząd Miejski w Dębicy - Logo

10 lat "Domu Symeona i Anny" w Dębicy

Środa, 11 Luty 2015

xx6

3 lutego br. w Domu Symeona i Anny przy ul. Krakowskiej 15 w Dębicy odbyła się uroczystość 10-lecia działalności placówki. We mszy świętej oraz rocznicowym spotkaniu uczestniczyli pracownicy i pensjonariusze Domu oraz zaproszeni goście.

xx5 Debica.tv 1 xx4 xx11 xx2 xx10 xx1 xx9 xx xx8 Dscf0487 xx7

 Obchody 10-lecia działalności Domu Symeona i Anny rozpoczęły się mszą św.  o godz. 10.00, którą odprawił  ks.  Jan Krupa, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Dębicy, na terenie której znajduje się dom.  We Mszy św. i rocznicowym spotkaniu, które odbyło się w Auli bł. Edmunda Bojanowskiego uczestniczyli: Burmistrz Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk, dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy Barbara Pelczar-Białek,  Katarzyna Rostowska-Machnik zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Dębicy, radna miejska, Matka M. Maksymilla Pliszka – Przełożona Generalna Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Dębickich, s. M. Augustiana Rusin – Prezes Stowarzyszenia im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć”,  Małgorzata Rutka – Wiceprezes Stowarzyszenia, Pracownicy Domu i Pensjonariusze. Podczas spotkania goście i domownicy obejrzeli prezentację multimedialną prezentującą dorobek Domu. Miłym akcentem na zakończenie spotkania był okolicznościowy tort, którym poczęstowani zostali wszyscy obecni na jubileuszu.
„Dom Symeona i Anny” czynny  od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00  przeznaczony jest osób starszych, samotnych, ubogich oraz mających złe warunki mieszkaniowe, które korzystają z usług Domu i biorą czynny udział w jego życiu. Z usług Domu korzystać może każdy, kto czuje się samotny, bezradny, zagubiony lub potrzebuje pomocy osoby drugiej, a ma na tyle siły, by sam lub przy pomocy innych dotrzeć do Domu. Dom stanowi część obiektu, w którym działa ochronka – publiczne przedszkole integracyjne dla dzieci i świetlica profilaktyczno – wychowawcza „Promyki Nadziei” oraz ośrodek wsparcia dla rodzin i hostel. W domu odbywają się m.in. zajęcia typu: wspólne śpiewanie, warsztaty zajęć praktycznych (m.in. robótki ręczne, zajęcia w szwalni, stolarni, pracowni ceramicznej), czytanie książek i prasy, oglądanie filmów, spacery, kontakt z dziećmi ochronki i świetlicy. Osoby uczęszczające do Domu Symeona i Anny mogą uzyskać także pomoc w postaci: wsparcia duchowego oraz wsparcia w sytuacjach trudnych życiowo wywołanych samotnością, chorobą lub ograniczeniem ze względu na sprawność.

 

Archiwum newsów